ניקוי וריפוי הגוף

להלן 2 תהליכי ניקוי וריפוי בעזרת תזונה: צום, מקרוביוטיקה.

צום

צום, כמו תהליכי ריפוי טבעיים אחרים, מתבסס על העיקרון שהגוף יכול לרפא את עצמו.
בצום, אין איבוד אנרגיה בתהליך העיכול והספיגה של המזון, כל המשאבים מופנים לריפוי ולכן הריפוי הינו מיטבי.
הצום מאפשר מנוחה למערכות העיכול והספיגה, משחרר אנרגיה לטובת סילוק רעלים מהגוף ולהחזרת הגוף לאיזון.

צום יכול לשמש כרפואה מונעת ע"י ניקוי הגוף מרעלים, או בכדי לרפא את הגוף בעת מחלה.

כיוון שהתזונה של רובנו אינה מיטבית ואנו אוכלים בד"כ יותר מידי, מצטברים במערכת העיכול חומרי פסולת רבים. הדרך הקלה ביותר לנקות את כל מערכת העיכול הינה דרך צום.

אחד מהסימנים הראשונים של מחלה, הינו איבוד התאבון ועייפות. כל האנרגיה של הגוף נדרשת בשביל הריפוי, ולכן יש צורך במנוחה וצום.

בעת צום, בכדי לעזור לתהליך הניקוי והריפוי, יש לשתות כמויות גדולות של מים.

בעת צום, הנשימה מוקלת, יש חופש תנועה גדול יותר, יש קלילות ועירנות (ללא תחושת העייפות של "אחרי האוכל"), תחושת המלאות וחוסר נינוחות בבטן נעלמות, לחץ דם יורד והתחושה הכללית הינה רגועה יותר.

למי שקשה לצום באופן מלא ניתן לצום באופן חלקי, צום זה כולל פירות/ירקות אשר עוזרים לנקות את הגוף בעזרת ההשפעה המשלשלת שלהם ומספקים לגוף מינרלים וויטמינים. צום חלקי מביא לתוצאות מופחתות לעומת צום מלא.
הצעות לצום חלקי:
* צום מיצים: שתיית כחצי ליטר מיץ פירות/ירקות טבעי, סחוט טרי, כל שלוש שעות, עד 6 פעמים ביום.
* לאכול 6-8 תפוזים ביום, אחד כל כמה שעות.
* אכילת אשכולית כל 3-4 שעות.
* שתיית כוס ציר ירקות טבעי כל 4-6 שעות.

לא מומלץ לקיים צום ארוך יותר מיום עד שלושה ימים, ללא השגחת רופא.

מקרוביוטיקה(1)

אורח חיים ותזונה אשר הופץ במערב ע"י ג'ורג' אושווה(2).

גישה מקרוביוטית מדגישה אכילה של דגנים מלאים, קטניות, ירקות, אצות, אגוזים וזרעים כחלק העיקרי של המזון הנצרך תוך כדי שמירה על עיקרון האיזון (יין-יאנג(3)); לעיסה מספקת של המזון והמנעות מצריכת מזונות מעובדים ומאכילת יתר.

דרך אימוץ הגישה המקרוביוטית, ניתן לעזור לגוף להגיע לאיזון ולרפא את עצמו ממחלות שונות. כמו כן, ניתן לנקות את הגוף מרעלים.

אורח חיים מקרוביוטי, מאמץ תזונה מאוזנת מבחינת יין-יאנג אשר מכילה את כל אבות המזון, אך כיוון שג'ורג' אושווה האמין שהתזונה הרווחת בקרב כלל האוכלוסייה אינה מאוזנת מבחינת יין-יאנג, כאשר רב האוכלוסייה נוטה לכיוון תזונה שהיא בעיקרה יין, הוא יצר 10 דיאטות בסיסיות שהשוני בינהם היה אחוז המזונות השונים בתפריט, כאשר הדיאטה אשר הכי מחזירה לאיזון יין-יאנג, היתה דיאטה #7 שמורכבת כולה מדגנים מלאים בלבד (ללא תבלינים, שמן או תוספות), והינה 100% יאנג. ניתן לאמץ דיאטה זו למשך 10 ימים, בכדי לנקות את הגוף מרעלים ולהחזיר אותו לאיזון יין-יאנג.

ניתן לראות דמיון רב בין התזונה המקרוביוטית והתזונה המומלצת ביוגה (=תזונה סאטווית).
כמו כן, יוגה מביאה לאיזון יין-יאנג, כאשר האטה יוגה, הינה היוגה של ה"הא" ו"טה" (= שמש וירח, יין ויאנג).

 

להדרכה, הכוונה ותמיכה אישית במעבר לתזונה צמחונית / טבעונית / רואו פוד Raw Food / תזונה יוגית ראה/י תזונה אחד על אחד וסדנאות בישול.

תרגול יוגה ומדיטציה תורם לניקוי הגוף וריפוי של מגוון רחב של בעיות רפואיות. התקשר/י עכשיו 052-3470949 או לחצ/י צור קשר לתיאום שיעור התנסות בחינם של יוגה קלאסית  או קורס מדיטציה ומודעות, שיעור פרטי של יוגה לטיפול בבעיות רפואיות או מפגש אישי של מודעות רגשית וטיפול רגשי. השיעורים מתקיימים בחיפה ובקריות.

 

(1) Macrobiotic diet
(2) George Ohsawa
(3יין-יאנג, שתי הכוחות הבסיסיים הפועלים בייקום או האנרגיות הבסיסיות המרכיבות את היקום ואי לכך ניתן גם למיין את המזונות השונים לפי הרכב היין-יאנג בהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *